Polerowanie lamp MEGANE 1.6, part.1

Cześć!

Zapomniałem wspomnieć o mojej pierwszej miłości i początkach pasji motoryzacyjnej czyli Kup Renault Megane, elektroniki nauczysz się sam!

Tak dokładnie, to dzięki niej nauczyłem się elektroniki, kiedy zacząłem analizowac całą wiązkę, gdy pojawiała się „choinka” na desce, oraz poszczególne podzespoły odmawiały posłuszeństwa 🙂


Nie żałuję zakupu, jako 18 latek nie miałem dużego budżetu, a mimo tego chciałem mieć dobrze wyglądający samochód- połowa funkcji, jak elektryczne szyby to miesiące poszukiwań odpowiednich części, przeglądania forum, a następnie mozolnego garażowego homemade.

W tym miejscu pragnę pochwalić się efektem polerowania lamp, z których światło już nie chciało się przedostawać- mimo soczewki.

Przygotowanie

Nie mamy wygórowanych potrzeb, aby zacząć:

  • ściereczka- najlepiej mikrofibra, ale kawałek koszuli flanelowej rówież się sprawdza 😉
  • pasta polerska- może być Turbo , ale ja osobiście wole mieć większą kontrolę nad twardością więc używam zazwyczaj mieszanki kilku past o różnych gradacjach(użyta mieszanka Farcela G3 i G4)
  • godzinka wolnego czasu
Zaczynajmy…

Zacznijmy od oczyszczenia lamp, wystarczy zwykłe przemycie, przecieramy do sucha.

Nałożenie pasty- ja osobiście wybieram sposób z nakładaniem na ściereczkę, następnie kolistymi ruchami nakładamy pastę na polerowaną powierzchnię. Ruchy te powtarzamy od momentu nałożenia, do momentu zniknięcia charakterystycznych smug. Najważniejsze są tutaj ruchy koliste, ponieważ gwarantują najlepszy efekt.

Po zakończeniu polerowania polecam przetrzeć powierzchnię suchą ściereczką, co pozwoli ocenić czy powierzchnia jest maksymalnie „śliska”, jeżeli powierzchnia jest matowa należy ponowić zabieg do uzyskania satysfakcji 🙂

W poście załączam zdjęcia przed i po, gdzie można ocenić efekt i skuteczność.lampa przed polerowaniem

lampa po polerowaniu

Tutaj wykorzystałem szybszą metodę, natomiast w poście o polerowaniu lamp w E39 opiszę metodę ponownego lakierowania lamp, aby efekt był widoczny na lata.

Pozdrawiam,

Post Author: Onlyone