[INPA] Konfiguracja i podłączenie interfejsu ODB2

Pierwszy film z serii „po godzinach”,tak jak obiecałem w poscie.

Motoryzacja to moja druga pasja, którą staram się połączyć z programowaniem, co wydaje się proste, jednak wcale takie oczywiste nie jest. W kolejnych odcinkach serii pokaże jak za pomocą tego interfejsu customizować swoje BMW, jak np. mrugające kierunki przy otwieraniu z kluczyka, światła odprowadzające, czy ryglowanie drzwi przy określonej prędkości, ale to w przyszłości.


Akurat tutaj przedstawiam poprawną konfigurację interfejsu wraz z programem diagnostycznym INPA, zwracam uwagę na konfigurację portu COM, a w dalszej części pokazuję podstawowe funkcje oraz kasowanie błędów sterownika silnika.

Mam nadzieję, że film się spodoba, póki co bez moich autorskich komentarzy, ale do czasu, w którym zdecyduję się coś dodać od siebie 🙂

Pokazuje w przystępny sposób, w jaki sposób skonfigurować podłączony interfejs, który zawsze musi być oznaczony jako COM1, oraz musi mieć dokładnie takie parametry jak na filmie.

Dodatkowo zawarłem kilka wskazówek, w edytowanych przeze mnie źródłach INPY- powoli ulega spolszczeniu, jednak te niemieckie wyrazy są dla mnie jak rocket science 😉

Miłego oglądania!

Post Author: Onlyone